CREAST TEKNOLOJİ

Neden CREAST?

Kısaca hikayemiz ve hayallerimiz

Uzun yıllara dayanan sektör tecrübesiyle 2017 yılında kurulan CREAST; başta network sistemleri, yazılım hizmetleri, güvenlik sistemleri entegrasyonu olmak üzere bir çok alanda faaliyet gösteren bir teknoloji grubudur. Günümüzde bilgiye çok daha kolay erişilebiliyor olması veri güvenliği konusunun daha fazla ciddiyetle takip ve analiz edilmesini gerektirmektedir. Bu sebeble CREAST, web sitelerinin, sunucuların ve internet ağını kullanan her cihazın "yüksek güvenlik" ilkesi ile iletişim kurması için çözümler üretmektedir.

Misyonumuz

Ülkemizin teknoloji ve güvenlik entegrasyonu alanında ilk bilinen teknoloji şirketi olmak. Bunun için sürekli çalışmak, üretmek ve geliştirmek.

Vizyonumuz

Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda daima yenilikçi olmak, müşterilerimize daima en iyiyi sunmak. Sorunlarına gerçek çözümler üretmek.

Stratejimiz

Takım anlayışıyla hedefe odaklamak ,müşteri ihtiyaçlarını iyi belirleyerek ürün ve hizmetleri geliştirmek.

Toplam Müşteri

100+

Yönetilen Sunucu

3292+

Kullanılan Veri Merkezi

9+

Çözüm Ortakları

13+

Size çözüm sunmak için hazırız.

Ne ve nasıl yapıyoruz?

Size tam olarak ne için hizmet veriyoruz ve nasıl çözümler sunuyoruz bilmek istermisiniz?

Web siteleri için günümüzde birden fazla saldırı metodu bulunmaktadır. Öncelikle saldırının nasıl ve hangi yöntemle yapıldığını tespit ederiz. Daha sonra web sitenizin benzer ve farklı saldırılar altında erişime açık olması için detaylı tarama testleri gerçekleştiririz. Tespit edilen güvenlik açıkları için gerekli işlemleri gerçekleştirerekw size detaylı bir rapor sunarız.

Başta çözüm ortaklarımızdan Cloudflare, Stormwall gibi firmalar üzerinden web sitenizi koruyabilirsiniz. Ancak ilgili hizmetlere ait güvenlik duvarı protokollerini profesyonel olarak yönetmezseniz bu koruma sizin için yeterli olmayacaktır. İnternet üzerinden aldığınız hizmetler siteniz için gerekli güvenlik testlerini yapabilmenizi sağlayamaz.

Öncelikle gerçekten güvenli bir ağa sahip olmak için profesyonel bir hizmet almanız ya da şirket bünyesinde güvenlik alanında uzman personel bulundurmalısınız. Ağınızın güvenliği için; firewall (güvenlik duvarı) kullanılmalı, kablosuz ağların şifreleri basit şifreler olmamalı, misafirleriniz için kablosuz ağ ayarları konfigüre edilmeli. Bunlar ilk akla gelen çözümler.

Sunuculara yapılan saldırılar öncelikle olarak erişimi engellemeye yönelik saldırılardır. Bunun haricinde ise sunucularınıza yetkisiz girişler sonucu tüm verileriniz saldırganlar tarafından şifrelenip sizden bu şifreleri bilgileri geri getirmek için fidye isteyebilirler. Bu kişiler genellikle ödemeleri kripto para talep ederler. lütfen bu kötü durumla karşı karşıya kalırsanız hemen yetkili ve deneyimli kuruluşlardan yardım alın.

REFERANSLARIMIZ